nonchelange en Mathieu Terryn (Bazart) vragen het zich af: “Word jij niet moe van jezelf?”, op hun nieuwe single ‘Moe Van Jezelf’

Nieuws:Muziek
  Van Muylem    17 januari 2026

nonchelange en Mathieu Terryn (frontman van Bazart) releasen ‘Moe Van Jezelf’ – een nummer over de vermoeidheid en zelfreflectie die ontstaan wanneer je jezelf in een altijd-aan samenleving voortdurend moet laten zien. Dit jaar was nonchelange ondermeer te zien bij NOS, 3FM, Radio 2 en Lowlands, of hij verscheen in je algoritme op Instagram of TikTok. Zijn fanbase groeit gestaag in zowel Nederland als België.


We zijn elkaar online tegengekomen, tijdens het chronisch online zijn. Mathieu ging eerst mij volgen” zegt nonchelange, maar volgens Mathieu ligt dat toch nét anders. Hoe dan ook, op muzikaal vlak vinden ze elkaar. Mathieu is misschien wat oprechter en nonchelange (op het eerste gezicht) wat brutaler. Maar ze vinden elkaar in de diepere laag.

In een hedendaags tijdperk waarin we onszelf voortdurend onder druk zetten om ons leven met de wereld te delen en we ons als hoofdrolspeler presenteren op onze eigen social media-kanalen, stellen nonchelange en Mathieu Terryn (bekend als frontman van Bazart) ons de terechte vraag: “Word jij niet moe van jezelf?” op hun nieuwe single ‘Moe Van Jezelf’. Luister HIER / Bekijk HIER.

Deze track is de single in aanloop naar het nieuwe album van nonchelange, ‘Hoofd’, dat op 27 februari 2026 zal verschijnen. ‘Hoofd’ is aangekondigd als het ‘mannelijkste’ Nederlandstalige rockalbum ooit.

‘Moe Van Jezelf’ is een typische nonchelange -track: introspectief, catchy en gelaagd. De track gaat over de afgelopen drie jaar waarin nonchelange werkte aan zijn nieuwe album, een periode waarin hij zich onder meer volledig blootgaf op social media. Een vermoeiend platform, merkte nonchelange ook. Hoe overleven we in een wereld waarin je de hele tijd “aan” moet staan? Hoe is het om misschien wel het stereotype type man te zijn? Met gaten in je onderbroek en schreeuwend naar je voetbalploeg?

“Word jij niet moe van jezelf?” is misschien wel een van de meest kritische vragen van deze tijd, en nonchelange durft het te stellen. Dit maakt ‘Moe Van Jezelf’ een generationele indie-pop banger, waar ieder mens iets van zou kunnen leren.

In februari 2026, in aanloop naar het nieuwe album gaat nonchelange op tour door verschillende steden in Nederland:

Tour: NONCHELANGE geeft jouw ‘Hoofd’ (TICKETS)

07-02-26         Bitterzoet, Amsterdam

12-02-26         Nobel, Leiden

26-02-26         Altstadt, Eindhoven

28-02-26         Merleyn, Nijmegen

Over nonchelange

Vanuit zijn studio gebouwd in een bunker diep in Utrecht maakt nonchelange de meest excentrieke en bijzondere creaties die nooit meer uit je hoofd gaan. In 2023 bracht nonchelange zijn debuutalbum Muziek Voor De Luisteraar uit, waarvoor hij veel lovende kritieken ontving. In het najaar van 2023 speelde hij een uitverkochte Najaarstour in verschillende zalen door het hele land. Afgelopen zomer speelde nonchelange op Lowlands, Best Kept Secret, Wildeburg en Into The Woods. 

 

nonchelange ging al meermaals viraal op TikTok, waar hij hints deelde over zijn aankomende tweede album. Met dit album doet nonchelange een gooi naar de titel ‘het beste Nederlandse rockalbum ooit’.

 

Volg nonchelange:

Instagram I TikTok I Spotify I Apple Music